Manavgat Belenobası’nda çam ağaçları arasında Açık havada ders yapıyorlar Güncel

Manavgat Haber Kategorilerinden Güncel kategorosinde yer alan Manavgat Belenobası’nda çam ağaçları arasında Açık havada ders yapıyorlar haberine ait bilgi, resim, harita konumu, video gibi görüntülerini bu sayfadan bulabilirsiniz.

Manavgat Belenobası’nda çam ağaçları arasında Açık havada ders yapıyorlar


Manavgat’a 15 kilometre uzaklıkta bulunan Belenobası Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eserinden sinemaya uyarlanan ve 70’li yıllara damgasını vuran Hababam Sınıfı filminde olduğu gibi derslerini okul bahçesinde çam ağaçlarının altındaki sıralarda yapıyor.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. Sınıf öğrencilerine yüz yüze eğitim kapsamında destekleme ve yetiştirme kursu verileceğinin açıklanmasının ardından Belenobası Ortaokulu Müdür, idareci ve öğretmenleri Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınıf yerine açık havada ders yapmanın daha sağlıklı ve etkili olacağına karar verdi.

 

Okul bahçesindeki çam ağaçlarının altında kurulan sınıf öğrencilerin de beğenisini topladı. Sınıfta, sıralar, öğretmen masası, tahta, Atatürk portresi, Türkiye ve Dünya haritaları gibi bir derslikte olması gereken her türlü ekipman yer alırken, etraftaki çam ağaçlarını ise, Hababam Sınıfı filminden çekilmiş fotoğraflar süslüyor. Derse giriş zili Adile Naşit’in canlandırdığı Hafize Ana kıyafetli görevli kadın tarafından nostaljik el ziliyle çalınırken teneffüslerde ise Hababam Sınıfının müziğinden oluşan elektronik zil çalıyor.

 

 

Sabah ders boyunca çıkarmadıkları maskeleriyle okula gelen öğrenciler ilk olarak öğretmen masasının üzerindeki dezenfektan ile ellerini dezenfekte ederken, her ders girişinde bunu tekrarlıyorlar. Öğrencilerin oturduğu sıralar arasında da sosyal mesafe korunuyor. Teneffüslerde ise yine sosyal mesafe korunarak oyunlar oynanıyor.

 

Okul bahçesinde oluşturulan sınıfta açık havada ders yapmanın başta sağlık olmak üzere her açıdan kendilerine yarar sağladığını belirten 8. Sınıf öğrencilerinden Sıla Derin “Koronavirüs nedeniyle okulumuzdan ve derslerimizden yaklaşık 6 ay uzak kaldık. Destekleme ve yetiştirme kursumuzu böyle bir ortamda yapmak bizleri mutlu ediyor. Açık havada kuş sesleri arasında ders yapıyoruz. Derslerimizi aksatmazken, tedbiri de elden bırakmıyoruz. Maskemizle okula gelip gidiyoruz. Derse başlamadan önce elimizi dezenfekte ediyor, her ders arasında bunu tekrarlıyoruz. Sosyal mesafenin korunduğu aralarında en az 1-1.5 metre mesafe olan sıralarda tek kişi oturuyoruz. Bizlere bu imkanı sağlayan başta okul müdürümüz ve idarecilerimiz olmak üzere öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Öğrencilerden İbrahim Durşan ise, böyle bir ortamda ders yapmanın kendileri açısından yararlı olduğuna dikkat çekerek yetkililere teşekkür etti.

 

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...