Manavgat Yalçıdibi’de yangın Traktör ve Arı evi yandı Güncel

Manavgat Haber Kategorilerinden Güncel kategorosinde yer alan Manavgat Yalçıdibi’de yangın Traktör ve Arı evi yandı haberine ait bilgi, resim, harita konumu, video gibi görüntülerini bu sayfadan bulabilirsiniz.

Manavgat Yalçıdibi’de yangın Traktör ve Arı evi yandı


Manavgat’a bağlı Yalçıdibi mahallesinde Emine Öztürk’e ait arazide kurumuş ot ve dalların yakılması sırasında çıkan yangın, Manavgat Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ormanlık alana ulaşmadan söndürüldü.

 

Yangında Ali Kara isimli vatandaşa ait 07 LC 437 plakalı traktör tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, içerisinde arı ve bal malzemelerinin bulunduğu sactan yapılmış Arı evi olarak adlandırılan yapı, içerisinde bulunan tüpün patlaması sonucunda parçalara ayrıldı.

 

Yalçıdibi Mahalle muhtarı Mehmet Kara, yangının meydana geldiği yerde 4 yıldır Konya’dan gelen bir arıcının konakladığını belirterek “Arıcının yarın geleceğini duydum. Ali Kara, arıcının kovanları koyacağı yerde temizlik yapmış ve toplanan kuru dalları yakmak istemiş. Bu sırada etrafa yayılan ateş kendisine ait traktörü tamamen yanarak kullanılamaz hale getirirken, arıcının daha önce yaptığı Arı evi de meydana gelen patlama sonucu yıkıldı” dedi.

 

Yangının Manavgat Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından söndürülmesinin ardından Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Çenger Jandarma Karakoluna bağlı ekipler tarafından olay yerinde inceleme yapıldı.

 

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...