Yaylada kaçırılan kızın babası kızımın hayatından endişe ediyorum Güncel

Manavgat Haber Kategorilerinden Güncel kategorosinde yer alan Yaylada kaçırılan kızın babası kızımın hayatından endişe ediyorum haberine ait bilgi, resim, harita konumu, video gibi görüntülerini bu sayfadan bulabilirsiniz.

Yaylada kaçırılan kızın babası kızımın hayatından endişe ediyorum


Manavgat'ın Karabucak Mahallesinde yaşayan Mehmet Arıcan 28 Temmuz Salı günü koyun otlatırken kaçırılan kızının hayatından endişe ettiğini söyledi.

Manavgat Karabucak Mahallesi’nde yaşayan Emine Ebru Arıcan 28 Temmuz Salı günü komşusunun kızı E.C. (16) ile Başlar Yaylası Körkuyu Mevkii’ne oğlak otlatmaya gitti. Akşamüzeri saat 17:00 sıralarında yanlarına yaya olarak gelen kimliği belirsiz 3 kişi E.C.’yi tehdit edip, Emine Ebru Arıcan’ı ağzını bantlayıp, elleri ve kollarını bağlayarak kaçırdı. E.C.’nin haber vermesi üzerine Emine Ebru Arıcan’ın babası Mehmet Arıcan ve diğer akrabaları Taşağıl Jandarma Karakolu’na şikayette bulundu.

Olayla ilgili Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından özel ekip oluşturularak Emine Ebru Arıcan’ın bulunması amacıyla araştırma başlatıldı.

Dün, Emine Ebru Arıcan’ın İbradı İlçesi Ormana Mahallesi civarında yaşayan ve Manavgat’ta bir mahalle muhtarının yeğeni A.B. tarafından kaçırıldığı ihbarı gelen Mehmet Arıcan diğer akrabalarını da yanına alarak İbradı İlçesi’ne gitti. İddiaya göre Jandarma karakolunda şikayette bulunmak isteyen Mehmet Arıcan’ın şikayeti alınmadı.

Mehmet Arıcan ve akrabaları bugün öğle saatlerinde cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmak amacıyla Manavgat Adliyesi’ne geldi. Bayram tatili nedeniyle suç duyurusunda bulunamayan Mehmet Arıcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban bayramında perişan olduklarını, 3-4 gündür sürekli kızını aradıklarını söyledi.

Hayvancılık yaptıklarını ve yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte yaylaya gittiklerini anlatan Mehmet Arıcan, kızının geçen Salı günü arkadaşıyla birlikte oğlak otlatmaya gittiğini söyledi. Kızının bulunduğu yere gelen 3 kişinin, arkadaşı E.C.’yi saldıklarını anlatan Mehmet Arıcan, “Evim yaylada. 2 çocuğum var. Birisi bir tarafa davar (keçi) gütmeye gitti. Kızımda oğlaklarımızı güdüyordu. Oğlak güttüğü yerden başka bir kız arkadaşıyla eşeğe odunda saralım derken, orada kızımı tutmuşlar. Elini ağzını bağlamışlar. Götürmüşler. Öbür çocuğunda ayakkabısının birisini, elinden tahrasını almışlar ve ‘seni keseriz’ demişler. Öbür çocuk eve yalınayak geldi. Karakola geldik, şikayetçi olduk. Hemen hergün karakola gelip ne olduğunu soruyorum” dedi.

Dün kızının İbradı taraflarına götürüldüğünü duyduğunu anlatan baba Mehmet Arıcan, “Dün akşam, ‘acaba ölüsüne dirisine rastlar mıyız’ diyerek dağlardan kızımızı arayarak İbradı karakoluna gittik. Manavgat’ta bir mahalle muhtarı, (Emine Ebru Arıcan’ı kastederek) ‘çocuk bizde’ diye söylemiş bizim mahallenin muhtarı da ‘o zaman çocuğu getirsinler İbradı Karakolu’nda görüşelim’ diye söylemiş. Karakol görevlileri ise ‘gerekli asayişi sağlayamayız, savcılıktan yazı getirilmesi gerekir’ diye kabul etmedi” dedi.

Kızı Emine Ebru Arıcan’ı kaçıranların Manavgat’ta bir mahalle muhtarının yeğenleri olduğunu duyduğunu anlatan baba Mehmet Arıcan, Kurban Bayramı’nda perişan olduklarını belirtti. Baba Mehmet Arıcan şunları söyledi:

“Çocuğu kaybolan birinin bayramı nasıl geçer? Ayın 28’inde gitti çocuğum, o gündür bugündür evime varabildiğim yok. Bundan 5 sene önce o muhtar geldi, ‘Ormana’da yeğenlerim var’ dedi ve kızımı istedi. Bende kızımın sözlü olduğunu kendisine söyledim. Ondan sonra gitti ve bir daha gelmedi.

Dün 112 Acil Çağrı Merkezi’ni kızımın aradığına dair bir şey duydum ama bana sesi dinletmediler. Benim çocuğum olup olmadığı da belirsiz. Başka birine dinletmişler, bana dinletsinler.”
Kızını gönülsüz olarak kaçırıldığını iddia eden baba Mehmet Arıcan, “Ben onlara ‘Kızım ‘Benim gönlüm var, baba ben gönlümle gittim’ derse, çocuğumu ben kendim götüreceğim, nikah işlemlerini de yaptıracağım. Kimlik kartı bende, yeni kimlik kartını da çıkartayım. Hayırlı uğurlu olsun kızım’ diyeyim diye söyledim. Ama kızımı gönülsüz kaçırdılar. Gönlünü yapamadıklarından kızımı saklıyorlar. Belki de kızımı döve döve öldürdüler. Ben kızımın hayatından endişe ediyorum. Yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum” diye konuştu.

Kızının bulunması için herkesten yardım beklediğini anlatırken gözleri dolan baba Mehmet Arıcan, “Ben çok tedirginim, Ya kendimi götürüp ırmağa atacağım. Yada kalpten gideceğim. Artık kızımı bulmak için dağlara bakacağım. Annesi de evde perişan halde” dedi.

Kızının aç mı susuz mu olduğunu bilmediğini söyleyen Mehmet Arıcan, “Çocuk aç mı susuz mu? Onuda bilen yok. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Ben çaresizim. Kızımın bulunması için Cumhurbaşkanımızdan, İçişleri Bakanımızdan ve diğer yetkililerden yardım istiyorum” diye konuştu.